در این روزهای کرونایی که همه درگیر وضعیت سلامتی خودشان هستند منابع اطلاعاتی دارویی و سلامتی بسیاری در جامعه ایجاد شده که متاسفانه درصد زیادی از آنها صرفا به صورت نوشته هایی عامی و بازاری ایجاد شده است. مطالبی که ناشی از شتابزدگی و صرفا بازاری بودن نوشته ها بوده است باعث ایجاد اطلاعات غلط و به طبع آن آسیب های جبران ناپذیر به هموطنان عزیز می شود.

بر همین اساس بنده تصمیم گرفتم این وبلاگ را آغاز کنم و با امید به خداوند متعال مطالبی کاملا علمی و مستند (Evidence base) را در رابطه با انواع مکمل ها و داروها خدمت تان تقدیم کنم.

بنده دکتر رضا حریری داروساز هستم و در حال حاضر در شهر زیبای ارومیه زندگی می کنم. فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم. از سال های نوجوانی دهه هشتاد همیشه عاشق نوشتن و وبلاگ نویسی و فضای وب بوده ام. در این مسیر هم بسیاری از پروژه های مختلف را تست کرده و بعضا شکست خوردم ولی هیچگاه ناامید نشدم. علاقه به فضای وب و اینترنت و قدرت بیکران این فضا در توسعه ی تجارت و اطلاع رسانی همیشه برای من جذاب و دل انگیز و البته وسوسه انگیز بوده است. همیشه تمایل داشتم بتوانم در این فضا فعالیتی حرفه ایی و قوی داشته باشم. بر همین اساس در سال 98 اقدام به راه اندازی داروخانه اینترنتی فردامارکت کردم که البته جدای از بحث مالی این پروژه، جذابیت آن در زمینه ی چالشی ترکیبی از دو مقوله ی مورد علاقه ی من یعنی دارو و وب باعث شد این پروژه را با تمام عشق و علاقه به پیش ببرم. تصمیم گیری در رابطه با انواع استراتژی های مختلف برای این پروژه جدای از بحث سودآوری آن برای من یک اتوپیای دلچسب و دل انگیز بوده ساخته است.

اما نکته ایی که در این میان وجود دارد این است که فردامارکت یک پکیج تجاری است و این موضوع من را کمی از فضای علمی مورد علاقه ام دور می کند. به همین دلیل جدای از پیگیری این پروژه تصمیم گرفتم این وبلاگ را ایجاد کنم و خودم شخصا اقدام به نوشتن در این زمینه کنم.

در این وبلاگ تصمیم دارم سوالات دارویی و سلامتی دوستان را تا حد امکان پاسخ دهم. به همین دلیل می توانید در بخش راهنمایی و مشاوره از داروساز سوالات خودتان را بنویسید تا برایتان پاسخ دهم و تا حد امکان راهنمایی تان کنم.

پیروز و سربلند باشید

دکتر رضا حریری

فوتر سایت